Visi išmanieji telefonai Europos Sąjungoje privalės turėti AML vietos nustatymo funkciją

2018 m. vasario 25 d. Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje buvo paskelbtas Europos Komisijos deleguotasis reglamentas 2019/320 dėl tikslios skambinančiojo vietos informacijos teikimo pagalbos tarnyboms.

Nuo 2022 m. kovo 17 d. visi išmanieji telefonai Europos Sąjungoje privalės turėti technologijas, perduodančias pagalbos tarnyboms GPS arba Wi-Fi duomenimis paremtą informaciją apie numeriu 112 skambinančio mobiliojo ryšio įrenginio buvimo vietą.

Šis teisės aktas užtikrins, kad visuose išmaniuosiuose telefonuose būtų technologijos, palaikančios skubios pagalbos vietos nustatymo funkciją AML (angl. Advanced Mobile Location). Kadangi „Android“ ir „Apple iOS“ įrenginiuose AML jau yra palaikoma, reglamentas daugiau skirtas rinkos naujokams. Jis taip pat papildo naujos redakcijos Europos elektroninių ryšių kodeksą, kuriam 2018 m. lapkričio 14 d. pritarė Europos Parlamentas. Minėtas kodeksas numato, jog iki 2020 m. pabaigos valstybės narės turės užtikrinti, jog skubios pagalbos tarnyboms būtų pateikta skambinančio asmens buvimo vietos informacija, paremta ne tik mobiliojo ryšio tinklo, bet ir telefono aparato duomenimis.

Šiuo atžvilgiu Lietuva yra tarp pažangiausių Europos Sąjungos valstybių, nes AML funkcijos veikimas joje užtikrintas nuo 2016 m. rudens. Skambinant numeriu 112 išmaniuoju įrenginiu su „Android“ arba „iOS“ operacine sistema, Bendrasis pagalbos centras gauna paties telefono aparato koduota žinute siunčiamas jo buvimo vietos koordinates. Kaip rodo patirtis, telefonai su AML funkcija 80 procentų atvejų vietą nustato iki 50 metrų tikslumu.

Šiuo metu AML funkcija veikia 14 pasaulio šalių. Daugiau informacijos apie AML galima rasti adresu www.eena.org/aml

 

 

 Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos