Vilniuje vyko hibridinis miesto atsparumo testas „Gedimino legionas“

2019 m. liepos 14 d. sostinėje vyko keletą valandų trukęs hibridinis miesto atsparumo testas „Gedimino legionas“. Tai buvo miesto savivaldybės surengtos veiksmo kupinos neeilinės pratybos, kurios padėjo pasitikrinti, kaip savivaldybės įmonės pasiruošusios kritiniais atvejais spręsti ypatingas situacijas ir kibernetinio saugumo grėsmes, kaip operatyviai ir sklandžiai pavyksta koordinuoti tarpusavio veiksmus, pasitelkti kitų tarnybų ir gelbėtojų pagalbą.

Iš viso pratybose dalyvavo daugiau kaip 130 žmonių: įvairių organizacijų atstovų ir savanorių. Liūtis, sutrikęs eismas, vaikus vežusio autobuso gelbėjimo operacija, išsilieję teršalai ir net kibernetinė ataka – tokie iššūkiai laukė pratybų dalyvių. Tarp jų buvo ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) atstovai, kurie dalyvavo organizacinio štabo veikloje ir koordinavo veiksmus BPC.

Inscenizacija vyko pagal planą, tarnybos sėkmingai koordinavo tarpusavio veiksmus ir vykdė numatytas užduotis. Rezultatais patenkinta savivaldybė planuoja ir ateityje organizuoti panašias pratybas, nes jos siekiamybė yra ne tik miesto, organizacijų, bet ir pačių gyventojų pasirengimo lygio didinimas.

 Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos