Susitikimas su Užsienio reikalų ministerijos atstovais

2019 m. birželio 26 d. Bendrajame pagalbos centre (BPC) lankėsi svečiai iš Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento: ministras patarėjas Antanas Muralis, Piliečių reikalų ir konsulinės pagalbos skyriaus vedėja Laura Tilūnaitė ir Konsulinės informacijos skyriaus atstovė Kristina Nepaitė.

Svečius priėmė BPC viršininkas Audrius Čiuplys, BPC Vilniaus skyriaus viršininkė Jelena Montvilienė, BPC Vilniaus skyriaus viršininko pavaduotoja Jolita Paulauskienė ir BPC Vilniaus skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Riaubienė.

Susitikimo metu siekta išsiaiškinti Užsienio reikalų ministerijos galimybes bendradarbiauti su BPC, kai užsienyje esantys Lietuvos piliečiai nesugeba savarankiškai išsikviesti pagalbos tarnybų. Dažniausiai tokiose situacijose atsiduria vilkikų vairuotojai, nemokantys užsienio kalbos. Prireikus skubios policijos ar medikų pagalbos, užuot skambinę ir užsienyje veikiančiu telefono numeriu 112, jie kreipiasi į savo darbdavį Lietuvoje, o pastarojo atstovai bando iškviesti pagalbą per BPC. BPC bendradarbiauja su kitų šalių skubios pagalbos skambučių centrais, tačiau yra šalių, kuriose tokių centrų nėra. Tokiais atvejais sudėtinga ne tik rasti reikiamus kontaktus, bet ir susikalbėti su vietos pareigūnais, dažnai taip pat nemokančiais anglų kalbos.

Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento atstovai neatmetė bendradarbiavimo galimybės, tačiau paaiškino, jog konsulinė pagalba yra teikiama tik darbo dienomis ir valandomis. Ne darbo metu į telefono skambučius atsiliepia ministerijos Administracinio departamento Piliečių aptarnavimo skyriaus darbuotojai, kurie gali tik užregistruoti gautą pranešimą. Kad neatsidurtų beviltiškose situacijose, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į užsienį vykstantiems piliečiams užsiregistruoti svetainėje https://keliauk.urm.lt ir parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“. Tokiu atveju jiems bus siunčiami įspėjimai, žinoma jų buvimo vieta, nustatoma artimiausia Lietuvos atstovybė ir pan.

Susitikimo pabaigoje svečiai, lydimi J. Montvilienės, apsilankė tarnybinėse patalpose, susipažino su operatorių darbo ir poilsio sąlygomis.

 Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos