Psichofizinio pasirengimo mokymai

2019 m. gegužės 14 d., Bendrajam pagalbos centrui (BPC) bendradarbiaujant su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (LKA), grupei BPC darbuotojų buvo surengtos psichofizinio pasirengimo pratybos.

Psichofizinis pasirengimas – tai tam tikrų praktinių užduočių atlikimas padidėjusio pavojaus (rizikos) sąlygomis, susijęs su ypatingomis fizinėmis ir psichinėmis įtampomis. Minėtų užduočių tikslas – įtikinti žmogų, kad jis stipresnis už savo baimes, išmokyti jį valdyti stresą ir įtampą.

BPC darbuotojams buvo organizuotos skausmo, aukščio ir kritimo baimes įveikti padedančios pratybos, kurias vedė LKA Fizinio rengimo centro vyresnysis specialistas štabo seržantas Gintaras Širinskas ir lektorius Valerij Kušelevič.

Iš pradžių Kalnų parko stadione buvo surengtos nusileidimo pratybos. Naudodami alpinistų apraišus ar tiesiog apsirišę virve, BPC darbuotojai mokėsi iš daugiaaukščio pastato nusileisti virve, išbandė nusileidimą nugara ir krūtine.

Vėliau LKA sporto salėje vyko skausmo baimės įveikimo pratybos, kurių metu teko stovėti ant stiklo šukių, taip pat kojomis užsilipti ir nugara atsigulti ant lentos su aštriomis vinimis.

Palaikomi ir drąsinami puikių instruktorių, visi mokymų dalyviai sėkmingai susidorojo su užduotimis. Tokiu būdu buvo patobulinta BPC darbuotojų profesinė kompetencija, susijusi su sudėtingų situacijų, streso ir įtampos valdymu. Kartu šios užduotys padėjo ugdyti komandinio darbo įgūdžius, gebėjimus komunikuoti nenumatytų ir kritinių situacijų metu.

Simboliška, jog mokymai vyko Pilietinio pasipriešinimo dieną, kai prisimenamas Romas Kalanta – bebaimis jaunuolis, 1972 m. paaukojęs savo gyvybę už Lietuvos laisvę.

 

 Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos