Kovo 21-oji – Pasaulinė Dauno sindromo diena

Kovo 21-ąją minima Pasaulinė Dauno sindromo diena. Jos tikslas – keisti neigiamą visuomenės požiūrį ir padėti integruotis Dauno sindromą turintiems žmonėms bei jų šeimoms į visuomenę.

Šią dieną visi kviečiami mūvėti skirtingomis kojinėmis, kurios yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu. Mat Dauno sindromas diagnozuojamas, kai žmogus turi dalinę papildomą 21-ąją chromosomą, o chromosomos savo forma panašios į kojines.

Lietuvos žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija taip pat jau trečius metus iš eilės kvietė kovo 21 d. mūvėti skirtingas kojines ir taip išreikšti palaikymą bei toleranciją žmonėms su Dauno sindromu, o socialiniuose tinkluose padėti skleisti šią žinią naudojant grotažymę #nenurašykopalaikyk.

Bendrasis pagalbos centras (BPC) atsiliepė į kvietimą. Kovo 21 d. rytą grupė darbuotojų, pasipuošusių numerio 112 logotipu pažymėtais marškinėliais ir skirtingomis kojinėmis, įsiamžino kolektyvinėje nuotraukoje, kuria su grotažyme #nenurašykopalaikyk  pasidalijo „Facebooko“ paskyroje. O BPC Vilniaus skyriaus viršininko pavaduotoja Jolita Paulauskienė, kuri pagal išsilavinimą yra medikė, papasakojo darbuotojams daugiau apie Dauno sindromą arba 21-osios chromosomos trisomiją: šio sutrikimo priežastis, simptomus, ir kodėl Pasaulinė Dauno sindromo diena minima būtent kovo 21-ąją.

 

 Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos