Gegužės 25-oji – Tarptautinė dingusių vaikų diena

Gegužės 25-ąją minima Tarptautinė dingusių vaikų diena. Dingusių žmonių šeimų paramos centro iniciatyva LR Seimas 2006 metais šią dieną įtraukė į atmintinų dienų sąrašą.

Šios dienos tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Siekiama atkreipti suaugusiųjų dėmesį į turiningą vaikų laisvalaikį, o vaikus informuoti apie pavojus, gresiančius už namų ribų. Neretai vaikai išeina iš namų, neradę artimųjų palaikymo, šilumos, nesuprasti draugų. Todėl tėvai turėtų skatinti vaikus išsipasakoti, neslėpti nuo jų savo norų ir jausmų.

 

Dingusių žmonių šeimų paramos centras kviečia penktadienį, gegužės 24-ąją, paminėti Tarptautinę dingusių vaikų dieną, prisijungiant prie centro organizuojamų renginių.

Dingusių žmonių šeimų paramos centro kvietimas

 

Bendrasis pagalbos centras bendradarbiauja su Dingusių žmonių šeimų paramos centru administruojant tarptautinę karštąją liniją 116 000.

Nemokamu pagalbos telefono numeriu 116 000, kuris veikia visoje Europos Sąjungoje:

  • priimami pranešimai apie dingusius vaikus;
  • skelbiama operatyvi vaiko paieška užsienyje per tarptautinį linijos 116 000 tinklą, veikiantį visose Europos Sąjungos valstybėse, Albanijoje ir Serbijoje;
  • teikiamos konsultacijos vaiko tėvams, globėjams ir artimiesiems dėl galimų veiksmų dingus vaikui;
  • teikiamas emocinis palaikymas ir psichologinė pagalba dingusių vaikų tėvams ir artimiesiems.

 

Tarptautinės karštosios linijos 116 000 plakatas

Dingusių žmonių šeimų paramos centro lankstinukas

 

 Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos