Bendrojo pagalbos centro darbuotojai tobulino savanoriams ugniagesiams būtinus įgūdžius

2019 m. rugsėjo 6 d. du Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojai – Vilniaus skyriaus specialistė Svetlana Karniliuk ir operatorius Deividas Alekna – dalyvavo Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vykusiuose mokymuose, kaip dirbti su kvėpavimo organų apsaugos aparatais. Abu darbuotojai yra savanoriai ugniagesiai, todėl šie praktiniai mokymai bus jiems labai naudingi siekiant įgyti kvalifikacijos pažymėjimus, suteikiančius leidimą dirbti su minėtais aparatais gesinant gaisrus.

Savanoriai ugniagesiai talkina ugniagesiams gelbėtojams savanoriškais pagrindais, be atlygio, vedami pilietiškumo bei bendruomeniškumo motyvų. Vieni, kaip Svetlana ir Deividas, padeda gesinti gaisrus, kiti rūpinasi jų prevencija.

Pirmoji ugniagesių savanorystės idėja užsikrėtė Svetlana. Ji yra patyrusi darbuotoja, dirbanti BPC beveik devynerius metus. Profesinę karjerą pradėjusi nuo pagalbos skambučių administravimo BPC Klaipėdos skyriuje, vėliau tapo priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų valdytoja, aliarmuojančia ir siunčiančia į nelaimės vietą ugniagesių gelbėtojų pajėgas.

Prieš kelerius metus persikėlusi gyventi į Vilnių mergina susipažino su Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos ugniagesiais, įsikūrusiais Kirtimų (dabar – Ugniagesių) gatvėje, ir tapo dažna jų viešnia. Mėgstanti iššūkius, dalyvavusi tiek geriausio valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno konkurse, tiek stipriausio Lietuvos ugniagesio gelbėtojo varžybose, Svetlana netrukus įsitraukė ir į savanorišką pagalbą ugniagesiams. Beje, pirmą kartą su ugnies stichija ji susidūrė dar Klaipėdoje – buvo tarp savanorių, talkinusių gesinant gaisrą Smiltynėje 2014-aisiais.

Dabar po darbo BPC Svetlana dažnai vyksta budėti į 5-ąją komandą. Tačiau, kaip juokauja pareigūnė, ji, matyt, turi nuo gaisrų apsaugančių galių, nes jos budėjimo metu retai kada pasigirsta aliarmo signalas.

Deividas Alekna į savanorystę įsitraukė vėliau, paragintas Svetlanos. Vaikinas jau metus dirba BPC ir svajoja mokytis Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Tapimas savanoriu ugniagesiu – žingsnis šios svajonės link.

 

  

 

 

 Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos