Bendrojo pagalbos centro darbuotojai pademonstravo operatyvumą ir profesionalumą

Praėjęs savaitgalis ugniagesiams gelbėtojams buvo neramus. Bendrojo pagalbos centro (BPC) duomenimis, šeštadienį jiems buvo perduoti 252, o sekmadienį – 212 pranešimų apie pagalbos poreikį.

Vienas rimtesnių incidentų, per kurį nukentėjo žmonės, įvyko šeštadienio, balandžio 13-osios, rytą Vilniuje.

Skambutis apie gaisrą buvo gautas 9.24 val. Skambino vyras, pastebėjęs, kad iš kaimyninio namo pro pirmo aukšto langą veržiasi juodi dūmai. Į skambutį atsiliepęs BPC skubios pagalbos skambučių operatorius jau 25 pokalbio sekundę perdavė pirminę informaciją BPC priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų valdytojams, kurie nedelsdami ėmė aliarmuoti reikiamas pajėgas: automobilines cisternas ir kopėčias. Nuo atsiliepimo į skambutį iki paskutinių pajėgų aliarmavimo praėjo vos 52 sekundės.

Po kelių minučių į įvykio vietą atvykę ugniagesiai iš degančio buto išnešė nevaikštančią ir smarkiai apdegusią moterį. Bute buvusį ir taip pat apdegusį vyrą dar iki ugniagesių atvykimo į laiptinę išvedė kaimynai. Abu nukentėjusieji buvo perduoti medikams. Be to, pastačius kopėčias, iš dūmuose skendinčio buto trečiajame aukšte buvo nukelta moteris su kūdikiu. Laimė, jie nenukentėjo. Iš laiptinės buvo evakuoti dar 6 namo gyventojai.

Dviejų kambarių bute išdegė vienas kambarys ir koridorius, apdegė kito kambario plastikinės lubos, aprūko virtuvė.

Gaila, jog, nepaisant operatyvių, profesionalių ir koordinuotų BPC bei priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojų veiksmų, žmonių aukų nepavyko išvengti. Kaip informavo policija, balandžio 14 d. apdegusi moteris mirė ligoninėje.Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos