Bendrasis pagalbos centras dalyvavo nacionalinėse kibernetinio saugumo pratybose

2019 m. spalio 21–25 d. Lietuvoje vyko nacionalinės kibernetinio saugumo ir gynybos pratybos „Kibernetinis skydas 2019“, kuriose kartu su kitomis valstybės viešojo ir privataus sektorių institucijomis bei įmonėmis, naujienų portalais pirmą kartą dalyvavo ir Bendrasis pagalbos centras (BPC).

Pratybas surengė Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su Kauno technologijos universitetu.

Organizuojant pratybas buvo pritaikytas mokymosi realiomis sąlygomis principas, t. y. pratybos vyko pačiose organizacijose, įprastose darbo vietose, naudojant realiai turimus pajėgumus, personalą ir procedūras.

Pratybų metu BPC buvo imituotas elektroninės informacijos saugos incidentas, jo tyrimas, BPC informacinės sistemos veiklos atkūrimo darbai, įsilaužimo į BPC informacinę sistemą padarinių šalinimas ir įprastos BPC informacinės sistemos veiklos atkūrimas. Tai leido pasitikrinti BPC informacinės sistemos veiklos tęstinumo valdymo plano veiksmingumą, taip pat patikrinti, ar visi pratybose dalyvavę BPC darbuotojai žino jiems privalomus veiksmus kibernetinio incidento atveju ir BPC informacinės sistemos saugumo užtikrinimo procedūras.

Gruodžio mėnesį Kaune vyks konferencija, kurios metu bus aptarti pratybų rezultatai ir parengtos ateities bendradarbiavimo gairės.

 Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos