Bendrajame pagalbos centre lankėsi užsienio šalių gynybos atašė

2019 m. gruodžio 3 d. Bendrajame pagalbos centre (BPC) svečiavosi Lietuvai akredituoti užsienio šalių gynybos atašė ir jų pavaduotojai. Pažintinį vizitą inicijavo Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų grupė, kasmet organizuojanti panašius renginius, kurių metu užsienio šalių gynybos atašė būna pristatomi tiek krašto apsaugos sistemos padaliniai, tiek ir kitos valstybės institucijos.

Į BPC atvykusius šešiolikos valstybių – Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Danijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Sakartvelo, Japonijos ir Kinijos – atstovus pasitiko BPC viršininkas Audrius Čiuplys ir BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas. Pirmiausia svečiams buvo pristatyta Lietuvoje egzistuojanti skubios pagalbos sistema, BPC veikla, įgyvendinti projektai. Apžvelgtas ir BPC bendradarbiavimas su Lietuvos kariuomene, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru prie Krašto apsaugos ministerijos. Demonstruodami aktyvų susidomėjimą gynybos atašė teiravosi apie Lietuvos viešojo saugumo ir pagalbos tarnybų skaitmeninį mobiliojo radijo ryšio tinklą, skubiosios pagalbos tarnybų pavaldumą ir kitus juos sudominusius dalykus.

Po pristatymo posėdžių salėje svečiai buvo palydėti į poilsio kambarį ketvirtajame aukšte, iš kurio jie galėjo apžiūrėti operatorių salę. Vėliau BPC viršininkas A. Čiuplys ir BPC viršininko pavaduotojas T. Maroščikas atsakė į jų klausimus apie darbuotojų atranką, mokymus, darbo ir poilsio sąlygas. Gynybos atašė taip pat domėjosi, ar teko BPC vadovybei lankytis jų šalyse, bendrauti ir keistis gerąja patirtimi su užsienio šalių skubiosios pagalbos skambučių centrų atstovais.

Valandą trukęs vizitas prabėgo neįtikėtinai greitai. Atsisveikindami su šeimininkais užsienio šalių gynybos atašė dėkojo už šiltą priėmimą ir parodytą dėmesį.

 

      Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos