Bendrajame pagalbos centre – ketvirtasis atviros architektūros savaitgalis „Open House Vilnius“

Paskutinį balandžio mėn. savaitgalį Bendrojo pagalbos centro (BPC) ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (Vilniaus APGV) 6-osios komandos pastatas tradiciškai dalyvavo „Open House Vilnius“ atvirosios architektūros savaitgalyje. Ketvirtus metus vykstančio renginio metu sostinės gyventojai ir svečiai buvo kviečiami susipažinti su išskirtine Vilniaus miesto architektūra. Šiemet duris atvėrė 62 pastatai, 14-oje jų buvo galima apsilankyti tik išankstinės registracijos būdu. Vienas iš tokių pastatų buvo ir BPC bei Vilniaus APGV 6-osios komandos pastatas. Paskelbus registraciją greičiau nei per parą užsiregistravo 900 žmonių, kurie 2018 m. balandžio 28–29 dienomis ir turėjo galimybę apsilankyti 2012 m. prie Šilo tilto iškilusiame pastate.

Lankytojus prie pastato pasitiko ir apie projektuotojams keltus uždavinius bei architektūrinius sprendimus pasakojo renginio „Open House Vilnius“ savanorės. Joms noriai talkino ugniagesiai gelbėtojai ir BPC darbuotojai, siekę supažindinti lankytojus su savo darbu. Atsižvelgdami į aktualijas, jog nuo gegužės visuose būstuose turi būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai, ugniagesiai gelbėtojai buvo pasirengę papasakoti ir apie skirtingus priešgaisrinės signalizacijos įrenginius.

Vilniečiai ir miesto svečiai galėjo apžiūrėti BPC ir Vilniaus APGV 6-osios komandos patalpas, gaisrinių mašinų garažą, ugniagesių gelbėtojų naudojamą įrangą, sužinoti daug įdomios ir naudingos informacijos apie pagalbos tarnybų veiklą. Dviem grupėms sekmadienį ypač pasisekė – jos turėjo galimybę savo akimis regėti nesurežisuotą ugniagesių gelbėtojų išvykimą pagal aliarmo signalą.

Apie BPC ir skubios pagalbos telefono numerį 112 lankytojams pasakojo BPC Vilniaus skyriaus administracijos bei BPC Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus pareigūnai. Jie nuodugniai aiškino, kaip reikėtų į nelaimės vietą kviesti skubią pagalbą ir kokią informaciją suteikti operatoriui, o žodines savo rekomendacijas iliustravo autentiškų telefoninių skambučių įrašais. Teisingai į mįslę apie tris P atsakę lankytojai buvo apdovanoti smulkiomis dovanėlėmis, o visi norintieji galėjo gauti lankstinukų, lipdukų ir kišeninių kalendorėlių su numerio 112 atributika. Ekskursija BPC buvo baigiama pažintimi su darbuotojų darbo sąlygomis – apsilankę poilsio kambaryje, iš kurio gerai matoma operatorių salė ir budintys pamainos pareigūnai, lankytojai galėjo užduoti visus juos dominančius klausimus.

 

                      

 

 Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos