Atviros architektūros savaitgalis „Open House Vilnius“ Bendrojo pagalbos centro ir gaisrinės pastate

2019 m. balandžio 27–28 d. vyko jubiliejinis – jau penktasis – atviros architektūros savaitgalis „Open House Vilnius“. Ir penktus metus iš eilės jame dalyvavo Bendrojo pagalbos centro (BPC) ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos pastatas.

Norintieji apsilankyti prie Šilo tilto stovinčiame pastate turėjo iš anksto užsiregistruoti renginio organizatorių interneto svetainėje. Laimingieji, patekę į ekskursijas, galėjo ne tik pasivaikščioti po pastato erdves ir išgirsti savanorių gidų pasakojimus apie architektūrinius sprendimus, bet ir pabendrauti su pastato šeimininkais – ugniagesiais gelbėtojais bei BPC pareigūnais.

Ugniagesiai gelbėtojai ekskursijų dalyviams demonstravo savo mašinas ir įrangą, pasakojo apie gaisrų gesinimą ir gelbėjimo darbus, civilinės saugos specialistai kvietė susipažinti su priešgaisrinės signalizacijos įrenginiais ir užpildyti akcijos „Gyvenkime saugiai“ anketas, BPC pareigūnai aiškino apie skubios pagalbos telefono numerį 112, skambinančiojo vietos nustatymo galimybes Lietuvoje, leido pasiklausyti autentiškų garso įrašų fragmentų ir iš poilsio kambario apžiūrėti operatorių salę.

Mažieji ekskursijų dalyviai buvo apdovanoti iš popieriaus sulankstomais gaisriniais automobiliais, vėliavėlėmis ir kitomis mielomis dovanėlėmis.

Per dvi dienas pastate apsilankė apie 700 žmonių, jiems buvo pravesta 30 ekskursijų.

Nors „Open House Vilnius“ savaitgalis tiek savanoriams gidams, tiek pastato šeimininkams buvo nelengvas, tačiau kartu jis dovanojo daug malonių pažinčių ir suteikė begalę gerų emocijų.

 

   

   

    

 Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos