Apsilankymas Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centre

2019 m. birželio 4 d. Bendrojo pagalbos centro (BPC) viršininkas Audrius Čiuplys ir BPC atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė, Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centro (VAGKVC) direktorės Danguolės Dragūnienės kvietimu, lankėsi VAGKVC būstinėje Rinktinės gatvėje.

D. Dragūnienė supažindino su VAGKVC veikla, papasakojo apie gestų kalbos vertimo paslaugų teikimą, gestų kalbos vertėjų darbo specifiką ir kylančias problemas, pristatė laukiančius pokyčius, susijusius su gestų kalbos vertėjų centrų reorganizavimu į vieną biudžetinę įstaigą.

Lydimi direktorės svečiai apsilankė vertėjų darbo patalpoje, kur galėjo ne tik pamatyti, kaip įrengtos darbo vietos, iš kurių teikiamos vertimo paslaugos nuotoliniu būdu „Skype“ programa, bet ir pabendrauti su pačiais vertėjais. Gestų kalbos vertėjai pasidalijo savo asmenine patirtimi, kai jiems yra tekę tarpininkauti kviečiant skubią pagalbą klausos negalią turintiems žmonėms. Su jais ir VAGKVC direktore tartasi, kokiu būdu būtų galima pritaikyti BPC kuriamą programėlę su vaizdo skambučio funkcija teikiant paslaugas klausos negalią turintiems žmonėms.

Vizitas padėjo geriau perprasti gestų kalbos vertėjų darbo specifiką ir turėtų pasitarnauti įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvas, numatančias klausos negalią turinčių žmonių galimybių naudotis skubios pagalbos iškvietimo paslaugomis užtikrinimą.Feedback


Feedback
Kita informacija

eCall
ES parama
Nuorodos